Shell stoličky- Vkus bez kompromisov. Prezradíme Vám, ako a s čím ich kombinovať
  • home
  • Shell stoličky- Vkus bez kompromisov. Prezradíme Vám, ako a s čím ich kombinovať

Shell stoličky- Vkus bez kompromisov. Prezradíme Vám, ako a s čím ich kombinovať

Chcete oživiť vašu pracovňu vkusným nábytkom, no neviete si vybrať? Ak sa bojíte, že moderný nábytok si nemôžete dovoliť, ste na omyle. Riešením sú práve shell stoličky. Jednoduchým dizajnom lastúrového tvaru a cenovou dostupnosťou sú vhodné pre jedáleň, kuchyňu či pracovňu. Doladiť ich môžete ku konferenčnému stolu či ako posedenie na terase.

eames-molded-plastic-stacking-side-chairs-in-turquoise-steal-the-spotlight-here
decoist.com

Tento druh stoličiek sa začal vyrábať v roku 1950. V povojnovom období, keď bolo všetkého nedostatok. Práve preto bol tento druh stoličiek tak veľmi žiadaný. Nebol finančne náročný a dostupný pre každého. Hoci v tejto dobe nájdete veľa rôznych designov, ergonomický tvar so zakrivenými hranami ostal nezmenený.

designer-chairs-eames-shell-chairs-design-classics-dining-room-dining-table-rocking-chair-1
www.freshdesignpedia.com

Základom týchto stoličiek je  plast. V niektorých modeloch však nájdete kožu alebo drevo. Podnož je tvorená z chrómových rúrok. Obchodné reťazce sú plné rôznych modelov a tak si určite nájdete aj vy ten váš. Máte radi prírodu a prírodné materiály? Siahnite po drevenom variante. Ak ste naopak technický typ, určite dáte zelenú kovovým prvkom. Je to len na vás.

Coffin Chair Exhibition
maxpixel.com

Pre milovníkov zvierat:

Plastové stoličky sú pre vašich miláčikov to pravé orechové. Srsť sa nemá kam zachytiť a čistenie tak bude oveľa jednoduchšie.

titulná foto: home-designing.com