Recenzia obyvateľa: Ako sa býva vo Vienna Gate?

Recenzia obyvateľa: Ako sa býva vo Vienna Gate?

Život v centre diania – motto, ktoré láka záujemcov o relatívne dostupné a moderné bývanie v blízkosti centra do novostavby umiestnenej bezprostredne pri vlakovej stanici Bratislava-Viedeň.

Moje meno je Šimon a v novostavbe Vienna Gate som dva roky býval. V tomto článku zhodnotím klady a zápory tejto novostavby a moje postrehy zo života “v centre diania”.

Ako sa býva v novostavbe Vienna Gate?

Ak by som to mal zhodnotiť jedným slovom, tak sa tam býva slušne. Nie výnimočne, ale slušne.

Je na mieste poznamenať, v akom type bytu, na ktorom poschodí a v ktorej budove som býval. Býval som v 3i apartmáne, dve nepriechodné izby a kuchyňa s obývačkou. Panoramatické okná smerovali na údernícku ulicu. Slnko mi do nich pieklo v lete po celý deň. Klíma teda musela bežať a rolety boli poväčšinu času zatiahnuté. Ale aspoň som v zime nemusel kúriť.

Vienna Gate galéria

Veľké výhody Vienna Gate:

– Lokalita.

Lokalita je geniálna. Ak pracujete v Rakúsku, nemusím o nej rozprávať lebo stanicu máte od vchodu 20 metrov. Vienna Gate je na začiatku petržalky, tak ste v centre za pár minút autom. Ak ste športový typ, tak aj na pešo. Autobusom ste v centre na Kollárovom za 10 minút, za 15 ste na Landererovej pri eurovei. Bez prestupu.

S lokalitou je spojená aj vybavenosť objektu. Bývate nad galériou, takže v prevádzkach v nej je kopa užitočného. Síce sú priestory poväčšinou prázdne, no prevádzky pomaly pribúdajú. Ja som ocenil Tesco express, lekáreň, mäsiarstvo, drogériu, kaviareň, pizzériu či Fitness. Ďalej je tam kaderníctvo, novinový stánok, thajské masáže, golfové centrum, fyzioterapeut, zubár, obvodný lekár a nejaké iné drobné obchodíky, ktoré sem tam pribudnú alebo odbudnú.

– Výhľady a exkluzivita. Je to už o niečo luxusnejšie bývanie ako staré petržalské bytovky.

– Strážna služba – vrátnica. Vchody sú strážene 24. hodín denne. SBS sú na vrátnici, kde sú aj poštové schránky, letáčiky a podobné veci . Výtahy sú zabezpečené kartičkou, bez ktorej sa smerom nahor nedostanete. (pribudla aj nevýhoda)

– Sadrokartónové priečky, ktoré viete posúvať ako chcete. (toto som dal aj do nevýhod)

Nevýhody Vienna Gate:

– Ak žijete vo vyšších poschodiach, bez balkónu a s orientáciou okien na svetové stranky sledujúce pohyb slnka tak sa byty neskutočne rýchlo prehrejú, ak sa pokazí klíma, tak vám bude poriadne teplo. Rolety sú nutnosťou.

– Väčšina bytov, ktoré som videl majú okná len na jednej stene. Sú panoramatické, no je to neprektické.

– V kúpeľni som sa niekedy cítil depresívne, nie je tam okno… Ani maličké

– Ste obklopený sadrokartónom. Všade. Po roku a pol ma to trošku začalo otravovať. Chýbali mi chladné a pevné steny. No je to individuálna vec.

– Vyššia budova má tiež stráženú vrátniciu. Trošku som ale nepochopil prečo, keď k výťahom sa viete dostať aj “poza ich chrbát”, cez obchodnú galériu. Ale tak sú tam kamery a výťahy sú chránené kartou, ako som spomínal.

Výhľad z Vienna Gate

Ako by som to zhodnotil. Vienna Gate osloví cenou, lokalitou a pre mladého človeka, ktorý ešte neplánuje početnejšiu rodinu je super. Treba si ale vybrať správny byt.