Kúpeľňové inšpirácie- moderný design a pohodlie? Dá sa to!
  • home
  • Kúpeľňové inšpirácie- moderný design a pohodlie? Dá sa to!

Kúpeľňové inšpirácie- moderný design a pohodlie? Dá sa to!

Dizajn moderných kúpeľní je čoraz viac zameraný na komfort a pohodu. Nasledujúci článok vás presvedčí o tom, že kúpeľňa už dávno nie je iba miestom na sprchu a umytie zubov. Je podobná obývačke, ktorá má dušu. Je miestom, kde môžete utiecť pred každodennými povinnosťami, vypnúť a venovať sa len a len sebe.  

freshideen/ pinterest.com
freshideen/ pinterest.com

Máte v novoročných predsavzatiach zahrnutú rekonštrukciu kúpeľne? Kupujete nový byt? Alebo sa len chcete cítiť vo vašej kúpeľni lepšie? Ak áno, inšpirujte sa novodobými trendmi, ktoré vás presvedčia, že dizajn robí naozaj veľa. Samozrejme, nie vždy je možné reálne zväčšenie kúpeľne, ale vďaka šikovným tipom a trikom ju zväčšíte aspoň opticky.

fliesenmax.com
fliesenmax.com

Malá kúpeľňa bude pôsobiť priestranne, ak sa budete

držať týchto pravidiel:

-svetlé steny /nemusíte siahnuť iba po bielej!/

-stena a dlaždice musia spolu farebne ladiť /taktiež svetlé farby/

-vhodne vybrané doplnky a nábytok

-detailne naplánované osvetlenie

Claudia Luwi/ pinterest.com
Claudia Luwi/ pinterest.com

Relax a pocit uvoľnenia po stresujúcom dni vám zaručí horúca kúpeľ. Voľne stojace vane v strede kúpeľní sú trendom, do ktorého sa oplatí vrhnúť. Ak však preferujete sprchovacie kúty, žiaden problém. Sú dlhoročným trendom nielen kvôli štýlu ale najmä vďaka ich bezbariérovosti a ľahkému prístupu. To uľahčí život senioromzdravotne postihnutým.

ErikaWittlieb/ pixabay.com
ErikaWittlieb/ pixabay.com
ErikaWittlieb/ pixabay.com
ErikaWittlieb/ pixabay.com

Netreba zabúdať ani na ďalší kúpeľňový nábytok, ktorý značne prispieva k zútulneniu kúpeľne. Skrinky, poličky, no najmä uteráky a osušky sú veľmi potrebné. Ak sú navyše vhodne poskladané a doladené k zvyšku kúpeľne, môžu jej vdýchnuť nový život. Úložného priestoru nie je taktiež nikdy dosť ako pre mužov tak aj pre ženy.  Najmä ženy sa potešia umývadlu s poličkou a veľkým zrkadlo, ktoré využijú pri každodennom líčení do práce a muži pri holení.

NYDE/ pinterest.com
NYDE/ pinterest.com

Nebojte sa zmien a choďte do toho. Obchody majú plnú škálu farieb a štýlov týkajúcich sa spotrebičov a nábytku. Sprchové kúty, umývadlá, zrkadlá, osvetlenie, vane, dlaždice, obkladačky, tapety a ostatné doplnky čakajú len na vás. Takže renovácia nie je vôbec taká ťažká, ako sa môže zdať. Ak si však stále nie ste istí, zvoľte možnosť kúpeľňového dizajnéra a ten sa o vašu kúpeľňu snov s radosťou postará.