Farby ktoré budú hitom tohto roka sú známe a my vám prezdradíme ktoré to sú!
  • home
  • Farby ktoré budú hitom tohto roka sú známe a my vám prezdradíme ktoré to sú!

Farby ktoré budú hitom tohto roka sú známe a my vám prezdradíme ktoré to sú!

Keďže sme na prelome rokov 2016 a 2017 je najvyšší čas stanoviť si novoročné dizajnové ciele. Máme pre Vás farby, ktoré budú typické a IN v novom roku. Obklopte sa farbami, ktoré vo vás prebudia pocit radosti a pokoja v nasledujúcom roku. Trendy vás majú inšpirovať no za žiadnych okolností ich neuprednostňujte pred vlastnými názormi ak ide o dizajn. 

Zelená

Zelená je farbou sviežosti. Pripomína nám prírodu a nový život. Paleta zelenej farby je naozaj široká takže na výber máte množstvo úžasných odtieňov od žltozelenej až po modrozelenú.

keresi72/ pixabay.com
keresi72/ pixabay.com

Nemusíte vymaľovať celú izbu nazeleno. Malé detaily ako utierky, vázy alebo dekoračné vankúše oživia vašu izbu a prinesú čerstvý vánok. Ak však nemáte kde použiť zelený prvok, vsaďte na rastliny, ktoré túto farbu aspoň trošku zastúpia, pretože aj malý dotyk zelenej oživí váš domov. Otvorte sa odtieňom zelenej!

Kaboompics//Karolina/ pexels.com
Kaboompics//Karolina/ pexels.com

Béžová

Béžová je nová sivá! Začína sa šepkať, že béžová nahradí sivú, aby dodala interiéru teplo. Sivá bola dlhé roky favoritom medzi neutrálnymi farbami, takže je prirodzené, že nastane zmena. Ste však milovníkom sivej? Nemusíte meniť farbu vašej steny. Sivá totiž nikdy nevyjde z módy. Ak chcete dodať interiéru teplo a zároveň ostať verný sivej, sivo – béžová je pre vás ako stvorená.

manbob86/ pixabay.com
manbob86/ pixabay.com

Ak sa však nebojíte teplých odtieňov, nie je nič lepšie ako zlaté odtiene korku. Korok je ďalším trendom pre rok 2017. Korkové eco – friendly podlahy boli obľúbené už dlhšie najmä vďaka ich pružnosti a odolnosti, no treba poznamenať, že na vzostupe sú korkové steny.

Ak chcete pridať béžovú do vašej domácnosti, skúste ju použiť na stenu. Ďalšie dekorácie v tomto odtieni budú ladiť ak budú v jej rozličných odtieňoch.

Obe farby môžete hravo kombinovať v celom dome. Rok 2017 bude rokom upokojujúcich a osviežujúcich farieb. Tešíte sa naň?

titulná foto: Phillip Taylor/ flickr.com