TIP: Čo robí kreslo pohodlným a ako si vybrať to najvhodnejšie pre vás a vašu domácnosť?
  • home
  • TIP: Čo robí kreslo pohodlným a ako si vybrať to najvhodnejšie pre vás a vašu domácnosť?

TIP: Čo robí kreslo pohodlným a ako si vybrať to najvhodnejšie pre vás a vašu domácnosť?

Kreslá jednoducho patria do každej obývačky. Prezentujú štýl, vnášajú domácu atmosféru a bez nich by celá obývačka pôsobila nedokončene. Vyplní prázdny kút a otázka miest na sedenie pri návšteve nebude veľkým problémom. Napokon každý z nás potrebuje svoje útočisko, v ktorom si po náročom dni odpočinie, či prečíta výbornú knihu. Tak prečo si teda nezakúpiť pohodlné a štýlové kreslo? Inšpirujte sa  nápadmi na pohodlné kreslá, ktoré sa oplatí mať nielen kvôli dostatočnému počtu miest.

Hans/ pixabay.com
Hans/ pixabay.com

Ak je pre vás výber správneho kresla mätúci, odpovedzte si na základné otázky: Aký štýl kresla hľadám? Vždy zvoľte kreslo, ktoré bude v rovnakom štýle ako obývačka. Moderný vzhľad? Samozrejme! Pohodlie? Bez pochýb! Pohovka predsa má byť pohodlná. Napokon čo by malo rozdeľovať dobré a zlé kreslá, ak nie ich pohodlnosť.

Wonderlane/ flickr.com
Wonderlane/ flickr.com

A čo robí kreslo pohodlným? Kedy je lepšie ako ostatné? Veľa moderných kresiel má tvar, ktorý sa prispôsobil ľudskému telu. Je to práve ergonomický tvar, ktorý z neho robí nábytok snov. Je totiž dôležité, aby sa celé telo cítilo uvoľnene a pohodlne. Najmä chrbtu a krku by sa malo dostať najväčšej pozornosti. Nezabúdajte však ani na ruky, ktoré by mali byť pri sedení taktiež uvoľnené. Preto opierky zohrávajú dôležitú rolu pri samotnom výbere. Ak k tomu nájdete kreslo s opierkou hlavy, máte vyhraté. Garantujeme vám, že v ňom presedíte celý deň.

Vyhrajte sa s farbami!

SarahCaron/ flickr.com Vyhrajte sa s farbami!
SarahCaron/ flickr.com

SarahCaron/ flickr.com
SarahCaron/ flickr.com

Nechcete sa po namáhajúcom dni zvaliť do kresla, z ktorého vstanete zrelaxovaní a uvoľnení? Práve ono  predĺži a spríjemní večer s milovanou osobou. Kreslá sú to správne riešenie pre zrelaxovanie a uvoľnenie tela. Čalúnené sedačky sú tiež dobrou voľbou ak si chcete zakúpiť pohodlie, avšak na kožené sedačky vám to finančne nevychádza.

Bieločierna nikdy nevýjde z módy

ErikaWittlieb/ pixabay.com
ErikaWittlieb/ pixabay.com
ErikaWittlieb/ pixabay.com
ErikaWittlieb/ pixabay.com

54ff8227d6954-living-room-gold-orange-xln

Nezáleží na tom, či si chcete zariadiť modernú alebo klasickú obývaciu izbu, či izbu pre párty s priateľmi. Paleta materiálov, farieb a vzorov je dostupná a plná nápadov, vďaka ktorým si to vaše vysnené určite nájdete. Vkusné a elegantné, svetlé, či odvážne a netypické. Kreslá sú presne to, bez čoho sa nezaobíjdete a čo vdýchne vašej obývačke život.

Oživte obývačku nevšedným vzorom

Oživte obývačku nevšedným vzorom
wonderlane/ flickr.com

titulná foto: blickpixel/ pixabay.com