Prečo považujem novostavbu za správnu investíciu?

Prečo považujem novostavbu za správnu investíciu?

Miesto kde zložiť hlavu, prísť po práci a dať si večeru či priestor v ktorom trávime každú voľnú chvíľu. Každý trávi čas vo svojom domove inak, no asi sa nenájde nikto, kto by nechcel mať “u seba” čo najväčší komfort. Ak ste skôr bytový typ, určite budete pri výbere miesta, ktoré dostane kódové označenie “doma” zvažovať, či dáte prednosť novostavbe alebo sa stanete v nehnuteľnosti “tým ďalším”. Vybrali sme pre vás 5 lákavých výhod, ktoré by vás mohli presvedčiť  o tom, že novostavba je lepšou voľbou:

1. Ceny pôjdu hore

Kúpa novostavby je zväčša drahšou záležitosťou, než nákup staršieho bytu. Dôvodov je hneď niekoľko, načrieť hlbšie do peňaženky sa však oplatí. Trendy v posledných rokoch totiž hovoria o tom, že ceny bytov budú ešte viac stúpať. No a kúpiť novostavbu je v tomto prípade výhrou – ak sa trend bude držať ešte dlho, lacnejšie to tak skoro mať nebudete…

2. Nový materiál, menšie riziko nákladov pri jeho opotrebovaní

Staré príslovie hovorí, že nič netrvá večne. Týka sa to všetkých oblastí života, rovnako je to aj u bytov. Tie majú takisto určitú životnosť, ktorá by svojou krátkosťou mohla prekvapiť. Ak bol byt pred vami používaný, je dosť pravdepodobné, že čosi v ňom už nebude fungovať úplne na 100%. Logiku v tom hľadať môžete. Záručnú lehotu však už asi nie. Avšak pri novostavbe sa vám pri tomto probléme ponúka možnosť uplatniť záruku, na ktorú máte nárok. A to je celkom slušné plus. Ak vás zaujíma aj ekológia, novostavby ponúkajú množstvo ekologických riešení pre vaše bývanie.

3. Parkovanie

Ku každému obytnému domu patrí podľa dobrých zvykov aj parkovacia plocha. Bývanie v centre mesta a v hustej sieti obyvateľstva však so sebou prináša aj riziko, že sa po návrate domov nebudete mať so svojim autom kam postaviť. V dobe stavby mnohých bytoviek u nás sa zrejme ani nepočítalo s takým počtom motorových vozidiel, aký tu dnes máme. Doba však pokročila a veľké parkovisko je pri novostavbách nevyhnutnosťou.

4. Šanca byť spolutvorcom

Nespokojný s kuchynskou linkou, gaučom či farbou steny? Čas veľkých zmien je tu a s nimi sú spojené aj náklady. V byte, ktorý už pred vami ktosi “okupoval” sa do menších zmien pustiť môžete, väčšie prestavby sa však buď realizovať nedajú, prípadne sú odkázané na ďalšiu pomoc či likvidáciu na vlastné náklady. Ak idete “do nového”, dá sa tomuto vyhnúť pri kúpe v dostatočnom predstihu. Ak občas mávate sklony k hraniu sa na bytového dizajnéra, tento bod je pre vás tým najdôležitejším z celého zoznamu.

5. Bezpečnosť

Aj keď to na prvý pohľad nezdá, toto je obrovská prednosť, ktorú novostavby poskytujú. Od detailov akými sú lepšie osvetlenie až po kvalitné vchodové dvere na elektrinu či uzamykacie elektrické garáže. Nové materiály použité na stavbu sú navyše kontrolované a podliehajú najprísnejším kritériám, obavy o zdravie sa tak v tomto prípade rovnako znižijú.