Neviete sa rozhodnúť, ktorá pohovka je pre vás tá pravá? Rozhodnite sa na základe jej textílie
  • home
  • Neviete sa rozhodnúť, ktorá pohovka je pre vás tá pravá? Rozhodnite sa na základe jej textílie

Neviete sa rozhodnúť, ktorá pohovka je pre vás tá pravá? Rozhodnite sa na základe jej textílie

Chystáte sa vybrať pohovku no neviete sa rozhodnúť medzi dvoma? Skúste sa rozhodnúť podľa textílie. Práve ona by mala byť často zohľadnená pri výbere správneho nábytku.

Najprv musíte zohľadniť, či je látka vhodná na použitie vo vašej domácnosti a vyhovuje vašim podmienkam

Máte doma deti a zvieratká? Potom by ste sa mali rozhodnúť pre odolnú látku, ktorá bude zároveň jednoduchá na údržbu- mala by byť čo najviac odolná voči škvrnám a čistenie v práčke by nemalo byť problémom.

modern-sofas-grey-sofa-sofa-fabric-white-carpet

Ak ste v domácnosti všetci dospelí, môžete siahnuť po modernom a exkluzívnom materiály. Pohovka u vás môže slúžiť aj ako prepych, ktorý sa nepoužíva tak často a slúži najmä ako dekorácia.

 

Ďalším aspektom je, samozrejme, estetika. Pohovka by sa mala zhodovať so štýlom použitým v izbe. Znamená to, že látka musí korešpondovať s ostatnými dekoráciami. Na miešanie rôznych štýlov sa kladie dôraz ako nikdy predtým.

sofa-fabric-brown-leather-sofa-dekokissen-elegant-carpet-1
Kožené sedačky sú elegantné a komfortné

Takzvané mikrovlákno je absolútnym víťazom medzi odolnými tkaninami. Je to najmä jeho hrúbka, ktorej vďačí za svoju odolnosť. Látka je taktiež veľmi ľahučká, hebká a priedušná.

modern-sofas-acrylic-blue-cushion-pattern-white-black
Pre lepšiu náladu vsaďte na príjemné farby

 

modern-sofas-white-leather-sofa-grey-carpet-beautiful-accent-wall-floor-tiles
Vytvorte svetlý interiér

Vlna, bavlna a ľan

Upriamte pozornosť na vlnu, bavlnu a ľan. Veľa ľudí uprednostní syntetické látky, aj keď nemajú toľko praktických výhod ako práve prírodné materiály. Tie interiér pretvoria na teplejší a pohodlnejší. Sú známe aj vďaka nízko alergickému potenciálu.

Ľan. Tento materiál je veľmi odolný, čo znamená, že sa len tak ľahko nepretrhne. V súčasnosti sa často používa miešanie prírodných vlákien so syntetickými.

Bavlna je odporúčaná najmä pre ľudí s citlivou pokožkou, na rozdiel od vlny, ktorá je pre týchto ľudí nepríjemná.

Všetky prírodné materiály absorbujú rýchlo vodu a taktiež aj rýchlo vyschnú.

Koža                                             

Konečne sme sa dostali k najpopulárnejšej látke súčastnosti. Vybrať si môžete medzi kožou a syntetickou kožou- koženkou. Pravá koža zahŕňa anilínovú kožu, brúsenú kožu a poloanilínovú kožu.

Anilínová je najcennejšia, pretože odzrkadľuje pravý charakter kože, je hebká, najpružnejšia a zachováva si vlhkosť. Nie je však odporúčaná na použitie pre často využívané pohovky. Je totiž veľmi náchylná na zašpinenie. Na pohovky si ľudia najčastejšie vyberajú práve brúsenú kožu, je totiž extra jemná.

modern-sofas-black-leather-sofa-beige-carpet-dekokissen-dekoideen
Elegantná čierna sa perfektne hodí k tehlovej stene

Poloanilínová koža je, ako už napovedá názov, spojením dvoch predošlých. Je odolnejšia voči zašpineniu, tekutinám a mastnote.

Syntetická koža má svoje výhody a nevýhody. Síce je podobná tej pravej  a nemuseli pri jej výrobe zahynúť zvieratá, veľkou nevýhodou je potreba väčšej starostlivosti. Je náchylnejšia na vznik prasklín a tak je nutné chrániť ju pred slnkom a teplom oveľa viac.

sofa-fabric-living-ideas-living-room-beige-carpeted

Nakoniec by sme vám radi odporúčili použitie deky, ktorá látku nábytku ochráni pred poškodením každodenným užívaním. Jednoducho prekryte celú pohovku dekou a pri špeciálnych príležitostiach sa môžete pýšiť nepoškodenou textíliou.

sofa-fabric-sofa-saver-light-grey-living-ideas-living-room 

sofa-fabric-living-ideas-living-room-wanddeko-bumendeko
Pri výbere dbajte na kvalitu a pohodlnosť

zdroj: freshdesignpedia.com