Ako sa býva v Cubicone? Hodnotenie obyvateľa

Ako sa býva v Cubicone? Hodnotenie obyvateľa

Spoveď obyvateľa mlynskej doliny pomôže tým z Vás, ktorí si hľadajú bývanie práve v tejto lukratívnej časti Bratislavy, no majú pochybnosti nad dostatočnosťou komfortu, ktorý môžu ponúkať novostavby obklopujúce študentské mestečko s početným osadenstvom.

Na bývanie v Cubicone sme sa opýtali podnikateľky Petry, ktorá v projekte býva už dva roky. Pochvaľuje si, alebo jej bývanie nie je také ružové ako zasklené plochy na terasách novostavby?

Výhľad z terasy na zelený vnútroblok

Nekončiaci študentský život?

Keď som sa pred rokmi do Cubiconu sťahovala, tešila som sa na lokalitu plnú študentov. Študentského života som si počas  mojich vysokoškolských rokov veľa neužila, tak som sem prichádzala s myšlienkou, že sa budem viac stretávať s kamarátkami a budeme chodiť často tancovať a baviť sa. Toto “predsavzatie” mi vydržalo týždeň.

Študentskú lokalitu je cítiť, no bývanie v Cubicone je pre mňa natoľko komfortné, že ak nechcem, vôbec ma neovplyvňuje. Hluk z diskoték v byte nepočujem, ono ani nie je veľký, keďže hudba hrá ďalej na kopci a v uzavretých priestoroch. Je tu pár outdoorových akcií, ktoré musím pretrpieť, no nie je ich viac ako 3 do roka. Keď zavriem okná, zaspať viem aj tak. So študentami v okolí, na zastávke, v obchodnom centre tiež nemám problémy. Keď vylezú z internátov, sú to iní ľudia. Väčšinou slušní, upravení a keď potrebujem aj nápomocní.

Kvalita stavby

S kvalitou stavby som spokojná, aj keď nie som odborníčka. Nezateká mi, v zime mi nie je zima, v lete mi nie je horúco (aj tak máme klímu), spoločné priestory sú svetlé, okná sú kvalitné, výťahy fungujú ako majú.

Vybavenosť zariadenia

Som veľmi spokojná s vybavenosťou, ktorú mám po ruke. Bývanie pri obchodnom centre má svoje výhody. Skvelé možnosti stravovania, nákupov… Kaviarne, trafika, Billa, Subway, banky, Martinus, kvety, Cubicon je malé obchodné centrum no je tu všetko.

Fitko síce nevyužívam, ale tiež poteší. Keby náhodou, mám ho tu.

Ako obyvatelia máme k dispozícii uzavretý vnútroblok, kam chodia rodiny s deťmi. Je tam trampolína, preliezky, pekne sa o to starajú. Krásna zelená trávička a ticho.

Dostupnosť do centra

Je pravda, že keby nemám auto, nebývalo by sa mi tu tak komfortne. Hneď vedľa je síce zastávka autobusu, no linky 31 a 39 sú neustále preplnené vysokoškolákmi. Niekedy vás autobus ani nevezme a druhý je tiež preplnený. Treba mať auto.

Dostupnosť do centra je dobrá, autom som tam za 5-10 minút, podľa toho ako sa ponáhľam. Len zídem z kopca a som na diaľnici, čo mi tiež vyhovuje.

Smerom do kopca, na Karlovu ves je cesta neskutočne rozbitá. Človek sa cíti ako niekde na Ukrajine, no prejsť sa dá. Sem tam na nákup do Lidla alebo na kávu do Karlovky je to znesiteľné.

Parkovanie

Parkovanie v lokalite je na Bratislavu výborné. Ja osobne mám k bytu miesto v podzemnej garáži, no keby ho nemám, parkujem za rampou na súkromnom parkovisku pre obyvateľov. Pred ním je parkovisko pre návštevy, nikdy nie je plné.

V prípade nutnosti sa dá zaparkovať v obchodnom centre, nie je tam rampa. Dá sa parkovať aj pred centrom, pred cintorínom, kdekoľvek.

Celkový pocit obyvateľa

Ak by ste ma vátili dva roky nazad a ja by som sa mala rozhodnúť, či sa nasťahujem alebo nie. Nasťahovala by som sa. Bývanie v Cubicone sa mi páči, určite si nemyslím, že tu ostanem po celý život, no “luxus” medzi vysokoškolákmi, ktorí žijú o 300 metrov vyššie v biede si človek zapamätá :D.

Cubicon je akýmsi matadorom novostavieb na mlynskej doline. Odštartoval boom bývania vo vyššom štandarde v lokalite, ktorá pred nedávnom prestížne nepôsobila. Kúpu bytu v projekte Cubicon hodnotíme ako stávku na istotu.