Inšpirácie- Vysnívaná kúpeľňa ktorá sa stane kráľovnou vo vašej domácnosti
  • home
  • Inšpirácie- Vysnívaná kúpeľňa ktorá sa stane kráľovnou vo vašej domácnosti

Inšpirácie- Vysnívaná kúpeľňa ktorá sa stane kráľovnou vo vašej domácnosti

Každý má svoj ranný rituál, bez ktorého sa nezaobíde. V kúpeľni trávime maximum ranného času, a chceme sa v nej cítiť príjemne. Preto je na mieste detailne preplánovaná kúpeľňa. Neviete ako na to? Máme pre Vás pár bodov, ktorých by ste sa mali pri jej zariaďovaní držať.

Správne osvetlenie

Pre kúpeľňu zvoľte izbu, ktorá nie je veľmi svetlá. Kým pre obývačku či kuchyňu zvoľte južnú alebo západnú stranu, kúpeľňa by mala byť orientovaná na sever. Ak chcete mať v kúpeľni veľké okná, ktoré vpustia dnu veľa svetla, tak veľmi opatrne. Nemôžete byť pri každej návšteve sprchy sprevádzaní strachom zo zvedavých pohľadov. Dnes však nájdete množstvo rozličných a elegantných riešení pre zahmlenie okien, ktoré vás pred neželanými divákmi ochránia.

Vytvorte domácu atmosféru

Sprchovacie kúty sú trendom už niekoľko rokov. Malú kúpeľňu zväčšia a navyše sú vhodné pre starších ľudí či pre ľudí s fyzickým postihnutím. Obchodné reťazce ponúkajú širokú škálu designov, takže je len na vás, ktorý zvolíte do vašej kúpeľne.

Melitta Junhaman/ flickr.com
Melitta Junhaman/ flickr.com

Ak chcete pretvoriť kúpeľňu na oázu pokoja, zamerajte sa na detaily. Siahnite po luxusných dekoračných sviečkach, koberci a ďalších štýlových doplnkoch.

Jeremy Levine/ flickr.com
Jeremy Levine/ flickr.com

Obklady a dlaždice

Výber tých pravých dlaždíc je záväzný a vôbec nie ľahký. Veľké dlaždice alebo maličká mozaika? Prírodný kameň alebo keramické dlaždice? Možností je veľa. Preto si nechajte poradiť od odborníka. Pamätajte, že výber obkladačiek nie je záležitosť ktorá sa o 5 rokov môže len tak zmeniť. Preto sa zamerajte na farby, ktoré ľahko skombinujete s ostatnými dekoráciami. Jemné farby alebo typická čierna a biela taktiež nie sú tabu.

bathroom-1336167_1280
midascode/ pixabay.com

titulná foto: Jacek Kadaj/ flickr.com