Malá garsónka? 5 jednoduchých krokov na získanie priestoru navyše
  • home
  • Malá garsónka? 5 jednoduchých krokov na získanie priestoru navyše

Malá garsónka? 5 jednoduchých krokov na získanie priestoru navyše

Kúpili ste si garsónku a chcete si ju zariadiť? Ak vás rôzne tipy a triky skôr mätú ako by mali pomôcť, prečítajte si nasledujúci článok predtým, ako na byt zanevriete.

device-small-apartments-designs-barstuhl

Stop „škrečkovaniu“

Nekonečná snaha o vytváranie priestoru? Pripravte sa na ňu. Úložný priestor na oblečenie a rôzne ďalšie veci patriace do domácnosti bude obmedzený na minimum. Takže príde vhod, ak si určíte priority, ktorých sa musíte držať. Pamätajte, že ak máte málo priestoru, byt vyzerá ako jeden veľký neporiadok. Zabudnite na staré kusy nábytku po babke uložené v rohu, alebo na staré krabice ktoré sa „určite na niečo zíjdu.“

Doprajte si luxus v znamení dekorácií

Skúste investovať do dekorácií. Keďže ich potrebujete oveľa menej, môžete si dovoliť luxusnejšie kúsky. Keď už nemôžete vlastniť pár metrov štvorcových naviac, prečo si nedopriať niečo drahé a naozaj vkusné?

set-up-smaller-apartments-design-practical-design

Osvetlenie

Nevsádzajte na celo  izbové osvetlenie pomocou lustra. Bodové svetlá osvetlia len tú časť izby, ktorú potrebujete. Nie vždy je totiž nutné nechať svietiť celý byt. Luster počas večera vytvorí na mnohých miestach tieň, ktorý nie je prospešný pre váš zrak. Takže, či už máte malú kuchynku alebo len kuchynský kútik, mal by mať svoje vlastné osvetlenie.

Farby

Neodporúčame experimentovanie s farbami. Farby, ktoré použijete by nemali byť tmavé. Nezvyčajné farby sú vhodné pre byt s impozantným výhľadom. Farby by mali byť v jednotnom tóne alebo mať spoločný odtieň. Miešanie rôznych typov a odtieňov sa nemusí vyplatiť. Skúste vsadiť na pastelové farby ktoré váš byt oživia. Ak sa bojíte farieb nezabúdajte, že čierna a biela sú stále hitom.

setup-less-than-apartments-designs-mistakes

Viacúčelový nábytok má zelenú

Ak ste počuli o rozkladacej pohovke či skladacom stole, skúste ich využiť. Zabudnite na to, že rozkladacie pohovky sú nevhodné. Obchodné reťazce sú plné nápaditých dizajnov a rôznych viacúčelových druhov nábytku. Praktické výdobytky, ktoré majú viac ako jedno využitie sú jednou z najlepších volieb pre vašu garsónku. Šetria priestor a peniaze.

setup-smaller-apartments-ideas-design

Sústreďte sa na detaily

Skúste nábytok kombinovať na základe spoločných znakov- rovnaký typ farby či materiál. Spoločný dojem dotvoríte mohutnejším nábytkom alebo dekoráciami, ktoré spoja tieto znaky a vytvoria spoločne jednotný dizajn.

Zdroj: freshdesignpedia.com